Aktualności

6 luty 2018

Zarząd Klubu zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich członków Klubu, sympatyków żeglarstwa i znajomych o przekazanie 1% na naszą organizację OPP.
Nasz KRS to 000168252.
Planujemy dalszy rozwój Przystani i każda pomoc finansowa pomoże w realizacji naszych ambitnych planów.
Z góry dziękujemy.
W imieniu Zarządu Komandor - Tomasz Piasecki.

8 styczeń 2018

W związku kłopotami ze stroną KnOZŻ...

Koniński Okręgowy Związek Żeglarski zaprasza wszystkich uczestników regat w GPJK 2017 r. oraz sympatyków żeglarstwa na uroczyste podsumowanie i wręczenie pucharów za "Grand Prix Jezior Konińskich" minionego sezonu żeglarskiego.
Spotkanie odbędzie się w dniu 20 stycznia 2018 roku (sobota) o godz. 18.oo w Ośrodku "PORTOFINO" - GLASPO w Koninie - Pątnowie przy ul. Ślesińskiej 42.
Wszystkich zainteresowanych prosimy, w miarę możliwości, o zgłoszenie uczestnictwa do piątku 12.01.2018 r. oraz powiadomienie kolegów z klubów żeglarskich, rezerwacja e-mailem (r.latanowicz@knozz.pl)
lub telefonicznie 501 614 040.
Koszt uczestnictwa 20 zł od osoby, młodzież 10 zł , dzieci wstęp wolny (przeznaczony na konsumpcje podczas spotkania).
Ważne - przy zgłoszeniu e-mailem do 12.01.2018 r. koszt uczestnictwa obniżony o 50 %
Wpłaty można dokonać na konto KnOZŻ
PKO BP SA Oddział I w Koninie nr 08 1020 2746 0000 3102 0061 4313

UWAGA
Mile widziane będą przyniesione zdjęcia, filmy (max.10min) lub inne pamiątki z regat i rejsów.
Prosimy o zgłaszanie kandydatur na wyróżnienia za ciekawy rejs lub imprezę żeglarską w sezonie 2017 r.
Serdecznie zapraszamy.

Prezes KnOZŻ - Roman Latanowicz

21 grudnia 201720 listopada 2017

XIII Zimowe Regaty Barbórkowe oraz Złota Szekla 2017, te dwie imprezy były zwięczeniem tego roku w konińskim środowisku żeglarskim.
W piątek 17 listopada w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, odbył sie kolejny już koncert piosenki żeglarskiej Złota Szekla 2017. Impreza rozpoczęła się od występów laureatów I Powiatowego Konkursu Piosenki Żeglarskiej „Szkolna Szekla” pod Patronatem Prezydenta Miasta Konina.
W konkursie wzięło udział 20 uczniów z pięciu konińskich szkół w trzech kategoriach: klasy IV-VII, gimnazjum i zespoły. Zwyciezcy i wyróżnieni mieli okazję zaprezentować sie większej rzeszy widzów. Poziom występów uczniów szkół podstawowych i gimnazjów był bardzo wysoki.
Po występach, Komandor naszego Klubu Tomasz Piasecki wręczył dzieciakom drobne upominki ufundowane przez sponsorów.
Po uczniach na scenie zaprezentował się zespól "Gumowe Szekle" ze Słupcy wykonujący szanty oraz piosenki żeglarskie i morskie.
Główną atrakcją wieczoru był występ (po 18-to letniej przerwie) zespołu 4 REFY, zespołu, który pod obecną nazwą istnieje od 1985 r. W ponad godzinnym występie zaprezentowali i starsze przeboje i kilka nowszych zawartych na ich ostanim albumie, który zresztą był do kupienia po koncercie.
Ich repertuar to szanty, pieśni morskie, pieśni wielorybnicze, ballady rybackie, pieśni o bitwach morskich oraz muzyka instrumentalna oparta na folklorze irlandzkim, szkockim, angielskim i bretońskim, która kiedyś była grana na pokładach wielkich żaglowców. (fragment z ich strony internetowej). Po 21-ej niestety trzeba było zakończyć występy na sali CKiS, nie był to jednak koniec imprezy, która przeniosła się do kawiarni, gdzie trwała do późnych godzin...
Trochę zdjęć z imprezy można zobaczyć w galerii klubowej.
Natomiast na stronie TV Wielkopolska relacja filmowa z naszych imprez.
Kolejna porcja zdjęć, tym razem autorstwa Piotra Ordana z Zimowych Regat oraz Złotej Szekli.
I na koniec parę zdjęć z zakończenia regat i wręczenia nagród.

9 listopada 2017

Wczoraj 8 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej nr 15 w Koninie odbył się
I Powiatowy Konkurs Piosenki Żeglarskiej „Szkolna Szekla” pod Patronatem Prezydenta Miasta Konina. Organizatorami konkursu byli Szkoła Podstawowa nr 15 im. Polskich Olimpijczyków w Koninie, Klub Żeglarski przy Kopalni Węgla Brunatnego  „Konin” w Koninie oraz Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Koninie. Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych z terenu powiatu konińskiego. Celem konkursu jest propagowanie tradycji żeglarskich poprzez piosenkę oraz rozwijanie zainteresowań muzycznych dzieci ze szkół podstawowych z powiatu konińskiego, jak również stworzenie możliwości współzawodnictwa artystycznego wśród uczniów.
Zajęcia żeglarskie realizowane są w Szkole Podstawowej nr 15 w Koninie od 2011 roku, pod kierunkiem pani Iwony Miśkiewicz we współpracy z Klubem Żeglarskim przy Kopalni Węgla Brunatnego  „Konin”. Podczas tej współpracy powstał pomysł konkursu piosenki żeglarskiej. Zależy nam, aby jak najwięcej uczniów szkół z powiatu konińskiego doświadczyło namiastki żeglarskiej pasji, która jest świetną szkoła życia dla każdego człowieka, a jeziora w naszym regionie świetnie się do tego nadają.
W konkursie wzięło udział 20 uczniów z pięciu konińskich szkół w trzech kategoriach: klasy IV-VII, gimnazjum i zespoły. Wykonania uczestników wywołały w nas wzruszenie, zabrały w podróż po morzach i oceanach pięknej muzyki. Różnorodność repertuaru, który zaprezentowali uczniowie była mieszanką wielu emocji i pokazała nam ile życiowych prawd jest ukrytych w słowach szantowej muzyki. Poczęstunek dla uczestników konkursu przygotowali rodzice uczniów, którzy na stałe uczęszczają na zajęcia żeglarskie. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom oraz sponsorom, którzy brali udział w przygotowaniu i realizacji konkursu.
Jury wyłoniło najlepszych z najlepszych. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, drobne upominki i zostali zaproszeni do przystani żeglarskiej w Pątnowie, aby spróbować swoich sił za sterem jachtów klubowych pod okiem doświadczonych sterników.

ZWYCIĘZCY I POWIATOWEGO KONKURSU PIOSENKI ŻEGLARSKIEJ „SZKOLNA SZEKLA” KONIN 2017 POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA KONINA

W kategorii klas IV- VII soliści zwyciężyła Zuzanna Górecka ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Koninie
Wyróżnienie otrzymała Martyna Guglas ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Koninie
W kategorii gimnazjum zwyciężyła Julia Wasielewska ze Szkoły Podstawowej nr 9
Wyróżnienie otrzymała Wiktoria Krakowska ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Koninie
W kategorii zespół zaprezentował się tylko jeden zespół ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Koninie.
Wszyscy zwycięzcy zaprezentują swoje szanty na uroczystym koncercie żeglarskim „Złota Szekla”, który odbędzie się w dniu 17 listopad 2017r. w CKiS „Oskard” w Koninie o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy!
Gratulujemy zwycięzcom!

Jury w składzie: Ryszard Piotrowski Prezes Stowarzyszenia Muzyczny Konin
Jolanta Fabisiak Konsultant Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Koninie
Tomasz Piasecki Komandor Klubu Żeglarskiego przy KWB "Konin”
Tomasz Hetke Komandor Klubu Żeglarskiego „Energetyk”
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za udział w konkursie. Zwycięzcy zaprezentują swoje szanty na uroczystym koncercie żeglarskim „Złota Szekla”, który odbędzie się w dniu 17 listopada 2017r. w CKiS „Oskard” w Koninie o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy na szantowanie razem z nami. Do zobaczenia za rok. Ahoj!
Dzięki Pani Iwonie Miśkiewicz za relację.

Trochę zdjęć z imprezy w galerii klubowej

20 października 2017

Organizacja XXIII Zimowych Regat Barbórkowych w pełni i jak w zeszłym roku będziemy potrzebować Waszej pomocy i wolontariatu na przystani i podczas koncertu w Oskardzie w terminie 17 i 18 listopada. Wszystkich chętnych proszę o zgłaszanie się do Grzegorza Zimnego droga mailową lub telefonicznie.
Pozdrawiam.
Komandor Klubu - Tomasz Piasecki

14 października 2017 r

Wczoraj pierwsza tura łódek, została wyciągnięta z wody na zimę. Pozostałe znajdą miejsce na brzegu po XXIII Zimowych Regatach Barbórkowych. Kilka zdjęć autorstwa Marka Olkowskiego można zobaczyć w klubowej galerii.

14 października 2017 r

17-18 listopada to dni, w których odbędą się w tym roku XXIII Zimowe Regaty Barbórkowe i koncert Złota Szekla 2017.
Zawiadomienie o regatach można pobrać ze strony
Do regat można zgłaszać załogi drogą internetową za pomocą formularza, który należy przesłać na adres klubu.
Szczegóły w zawiadomieniu o regatach.
Do zobaczenia w Pątnowie...